אודות

אודות

זרע ישראל היא קהילה של אנשים שרואה בדת ובמסורת נחלה יקרה מפז שמועברת בנעימות וללא כפייה, דבק בין חלקי העם היהודי. מסורת נעימה, מכילה ורחבה שמפיחה משמעות ותקווה לכל המפעל הציוני עם חיבורו לתפוצות ולמבקשים להצטרף לעם היהודי.

לאחר כ-100 שנות ציונות והגשמת חזון הנביאים בפעול על ידי האבות המייסדים, עם ישראל נמצא בנקודת מפנה. מצד אחד אנו חווים את תור הזהב של עמינו בפן הכלכלי, המדיני, והתרבותי. ומאידך, הסלידה מהדת והשסעים הגדולים בחברה הישראלית מאיימים על קייומינו כעם מאוחד שיונק את זכות קיומו מהיסטוירה והמסורת המופלאה של העם היהודי. 

במשך כל הדורות, הדת והמסורות היוו גשר בין חברי הקהילה היהודית ושמרו עליה מתלאות הגלות. לדאבונינו במדינת ישראל, הדת הפכה לגורם מפריע ומעיק בעיני רבים מהעם ונדמה כי אנו מוכרחים לבחור צד :דמוקרטי או יהודי, כאילו ערכים אלו עמדים בסתירה שלא ניתנת לפתירה.
אנו הילדים שזכו להינות מן המוכן שזרעו המייסדים בעמל, עלינו מוטלת החובה לקדם את חזונם ולהמשיך לבנות את חברת המופת עליה חלמו אבותינו ונביאינו במשך כל הדורות.

אנו משוכנעים שלא מאוחד מדי כדי לחבר בחזרה את העם לשורשיו ולמסורת בצורה נעימה וללא כל כפייה דתית ולהחזיר את החיבה הטבעית של העם למסורתו וממילה לחבר את חלקי העם השונים תוך העמקת הזהות ויצירת תחושת שייכות ויעוד משותפים: בניית מדינה וחברת מופת שתמלא את יעודה בין שער האומות וחברה שבניה גאים בה כאמור ״ישראל אשר בך אתפאר״.

רוב הציבור היהודי הוא ביסודו אמוני, בעד מדינה יהודית על כל סמליה מנהגיה ואורחותיה, אינו רוצה כפיה דתית, אך מאידך אינו מחבב התרסה כנגד הדת!
למרבה הפרדוקס, אין בכלל סתירה בין זהותה היהודית והדמוקרטית של המדינה אלה להיפך. אדרבא, אין עם ללא תורה עם מסורת וסיפור אבותיו ואין תורה ללא עם במדינתו הריבונית.

תוריתינו תורה תמימה ש״משיבת נפש״ ומביאה את האדם והחברה להשלמה ולא למלחמה או שינאה חלילה. אנו, שינקנו את המוסר והתורה מגדולי החכמים שבדרות הקדמונים של יהדות ספרד, רואים בדת ובמסורת אבותינו נחלה יקרה מפז המועברת בנעימות וללא שום כפייה שיכולה להוות דווקא ה״דבק״ של החברה הישראלית. לזה דרוש מנהיגות, אומץ, יכולת הכלת וחדשנות בממסד הדתי אבל אנו בטוחים שזהו צו השעה ואין להיתאחר במלאכת הפיוס פן יהיה מאוחר.

אנו משוכנעים שלא מאוחד מדי כדי לחבר בחזרה את העם לשורשיו ולמסורת בצורה נעימה וללא כל כפייה דתית ולהחזיר את החיבה הטבעית של העם למסורתו וממילה לחבר את חלקי העם השונים תוך העמקת הזהות ויצירת תחושת שייכות ויעוד משותפים: בניית מדינה וחברת מופת שתמלא את יעודה בין שער האומות וחברה שבניה גאים בה כאמור ״ישראל אשר בך אתפאר״.

ואף שהמלאכה מרובה, נראה לנו צו השעה וכאמור: ״לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין ליבטל ממנה.״

שביל הזהב היהודי- לפי משנתו של הרמב"ם לתת מענה לציבור הגדול, שמעוניין לקיים בארצו מדינה יהודית אך אינו מוותר ולא צריך לוותר על הדמוקראטית בשום אופן.

האנשים בזרע ישראל

הרב חיים אמסלם

רב הקרן וראש אב בית דין

מר אריה טולידאנו

מייסד הקרן

רוני טולידאנו

מנהל

השותפים שלנו

אנו שמחים לשתף פעולה עם ארגונים ששותפים לחזונינו ופועלים ללימוד התורה בסבר פנים יפות, ולקידום מדינת ישראל ולאיחוד העם.

World_Bnei_Akiva
logoEkhalEliahuiv (1) (1)
sem fronteras
sbu
logo_fjn1.jpg-juifs-noirs-1
logo-portugues
header-logo
images

״ואמר רבי אלעזר: לא הגלה הקדוש ברוך הוא את ישראל לבין האומות אלא כדי שיתוספו עליהם גרים.״ (פסחים דף פז)

מועצה מייעצת

אנו זוכים לתמיכה גדולה ולהיוועצויות עם מיטב הרבנים, החוקרים ואנשי רוח ידועים מעולמות ותרבויות שונים התומכים בנו ועוזרים לנו לחבר את הנידחים לעם היהודי ולארץ ישראל.

Rabbi Eliyahu Abergel
Rabbi Marc D. Angel
Prof. Sergio Della Pergola
Prof. Zvi Zohar
Prof. David Passig
Prof. Aviad Hacohen
Prof. Yossi Benarroch
Joel Herzog
Patricia TROJMAN
Didier Meïr Long
Aaron Nommaz
פרופ׳ אבי שגיא
Prof. Avi Sagui

SHARE THE WORLD:

Facebook
Twitter
LinkedIn

אנא הזינו את המייל שלכם

כדי להוריד את הקובץ

‏‎Gilberto Venturas‎‏ ‏‎(Rabino Ventura)

Prof. David Passig

Prof. David Passig is a futurist, lecturer, consultant and best-selling author who specializes in technological, social and educational futures. He holds a Ph.D. degree in Future Studies from the University of Minnesota, Twin Cities, USA. Prof. Passig is an Associate Professor at Bar-Ilan University (BIU), Ramat-Gan, Israel, in which he heads the Graduate Program in Communication Technologies as well as the Virtual Reality Lab. Prof. Passig has consulted for many corporations as well as public and private sector institutes. He is the chair in one of his own FutureCode Ltd., which develops and employs tool-kits of computerized Futures methods in decision making processes. He is a co-founder of ThinkZ, Ltd., which develops IoT technologies. He has consulted in Israel, Asia, Europe South and North America. He has served as the chief advisor to the Commissioner for Future Generations in the Israeli Parliament. Among his many activities, he is a member of the Israeli National Council for Research & Development. His bestseller books are: “The Future Code,” “2048” and “Forcognito – The Future Mind”. Each has received Israel's coveted Gold Book Award www.thefuturecode.com.

After filling in your details, an invitation will be sent to you by email