עקרונות התנועה

איך אתה יכול להשפיע על עתיד העם היהודי בפעולה פשוטה?

העם היהודי מעולם לא היה זקוק כל כך להנהגה רבנית מכבדת ומחברת. ההקצנה והקיטוב בעם היהודי גורמים להמון אנשים להתרחק מהשורשים שלהם, ולפגיעה חמורה וכואבת באחינו זרע ישראל ובמתדפקים על דלתות היהדות. אבל זו אינה גזירת גורל! הקול שלך חשוב מאוד ויכול להשפיע.

אפשר שיהיה אחרת!

על אף שנדמה שהמצב אבוד לחלוטין ושלא ניתן לשנות את המציאות, זה לא נכון ויש פתרון לכל הבעיות!

דמיינו לכם רגע, חוקים שפויים שמחברים את העם למסורת ולא להיפך.
דמיינו רבנות שקשובה ומבינה את צרכי העם ומביאה פתרונות לאתגרי השעה.
דמיינו רבנים שעם ישראל אוהב ומכבד מאוד והם תפארת לעם היהודי גם בעיני אומות העולם.

זה לא חלום!

כך היה בדורות קודמים וברוב שנות דור של עם ישראל.

כך אפשר וכך צריך להיות גם היום!

קרן זרע ישראל פועלת כבר היום בכל העולם, פותרת בעיות זהות ומושיטה יד למבקשים בצורה שוקפה, מאחדת ומקבלת.
בדיוק כמו שאברהם אבינו שפתח את אוהלו בארבע רוחות השמיים להפצת אמונה באחדות האל, כך אנו פעולים ומחברים מי שזקוק.

הקמנו קהילות רבות בכל העולם, אנו תומכים ומלווים את הקהילות ומעניקים סיוע רחב לכל צרכי הדת שלהם אבל המלאכה עוד רבה ודורשת התערבות הממשל לתיקון מדיניות.

רבנות מסבירה פנים על פי כללי ההלכה - זה לא חלום!

זרע ישראל היא קהילה של אנשים שרואה בדת ובמסורת נחלה יקרה מפז שמועברת בנעימות וללא כפייה, דבק בין חלקי העם היהודי. מסורת נעימה, מכילה ורחבה שמפיחה משמעות ותקווה לכל המפעל הציוני עם חיבורו לתפוצות ולמבקשים להצטרף לעם היהודי.

8 עקרונות של תנועת זרע ישראל

1

מתינות דתית והכלת האחר והשונה

עם ישראל מורכב מפסיפס של אנשים בעלי תרבויות ואורח חיים שונה. אנו מאמינים שהשוני הזה ירושת הגלות ומהווה דווקה את ייחודו של העם היהודי שעולה לכדי תמונה שלימה. את התמונה הזאת אפשר להשיג אך ורק מתוך כבוד גדול והכלת השוני.

2

פתרון בעיות הזהות היהודית והגיור

בעיית הגיור הוא תפוח אדמה לוהט שמיום ליום הופך לפצצה מתקתקת. אי אפשר להעלות יהודים ארצה בלי להסדיר את מעמדם ולפתור את הבעיית הגיור בצורה מקלה שתוסכם ע״י רוב העם ובמסגרת ההלכה. יש פתרונות, צריך רק לרצות באמת לפתור.

3

הפרדת הדת משלטון הפוליטיקאים

הדת וההלכה הפכו ל״קרדום לחפור בו״ ולבת ערובה של המגרש הפוליטי. 
יש להוציא את המסורת וההלכה ממגרש זה ככל האפשר, ובמיוחד בשאלות חירות הפרט.

4

שרות בצה״ל ועידודו והתאמתו לכל

שירות בצה״ל ובחברה הינו ערך עליון ומצווה מן התורה. מכאן שאין סתירה בין אורח חיים דתי או חרדי לבין שירות למען החברה (ולהיפך!).

5

לימודי ליבה ופרנסה לעתיד

לימודי ליבה הם ייסוד לשוויון הזדמנויות בחברה. אסור לכפות על ציבורים שלימים לחיות בחרפת רעב ומחוץ למשק הפעיל כי ״תורה שאין עימה מלאכה… סופו בטלה״.

6

מציאת פתרונות אפשריים על פי ההלכה, לצרכי העת, העם והמדינה

העולם במאה ה-21 משתנה ללא היכר. יש צורך דחוף לחקור ולהנגיש פסקי הלכה מותאמים לאתגרי השעה ולהתפחויות טכנולועות בנות זמנינו.

7

עידוד עלייה ציונית, וקיבוץ הגלויות.

אחינו בגולה וקהילות שלימות משוועים לעזרה. יש להשיט להם יד ולפעול נמרצות לעידוד עלייה ציונית וקיבוץ גלויות.

8

חזרה לערכי הציונות החברתיים וערכי תורה ועבודה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש "ממלא מקום" בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.

רוצים להשפיע?

חזון התנועה

לאחר כ-100 שנות ציונות והגשמת חזון הנביאים בפעול על ידי האבות המייסדים, עם ישראל נמצא בנקודת מפנה. מצד אחד אנו חווים את תור הזהב של עמינו בפן הכלכלי, המדיני, והתרבותי. ומאידך, הסלידה מהדת והשסעים הגדולים בחברה הישראלית מאיימים על קייומינו כעם מאוחד שיונק את זכות קיומו מהיסטוירה והמסורת המופלאה של העם היהודי. 

במשך כל הדורות, הדת והמסורות היוו גשר בין חברי הקהילה היהודית ושמרו עליה מתלאות הגלות. לדאבונינו במדינת ישראל, הדת הפכה לגורם מפריע ומעיק בעיני רבים מהעם ונדמה כי אנו מוכרחים לבחור צד :דמוקרטי או יהודי, כאילו ערכים אלו עמדים בסתירה שלא ניתנת לפתירה.
אנו הילדים שזכו להינות מן המוכן שזרעו המייסדים בעמל, עלינו מוטלת החובה לקדם את חזונם ולהמשיך לבנות את חברת המופת עליה חלמו אבותינו ונביאינו במשך כל הדורות.

אנו משוכנעים שלא מאוחד מדי כדי לחבר בחזרה את העם לשורשיו ולמסורת בצורה נעימה וללא כל כפייה דתית ולהחזיר את החיבה הטבעית של העם למסורתו וממילה לחבר את חלקי העם השונים תוך העמקת הזהות ויצירת תחושת שייכות ויעוד משותפים: בניית מדינה וחברת מופת שתמלא את יעודה בין שער האומות וחברה שבניה גאים בה כאמור ״ישראל אשר בך אתפאר״.

רוב הציבור היהודי הוא ביסודו אמוני, בעד מדינה יהודית על כל סמליה מנהגיה ואורחותיה, אינו רוצה כפיה דתית, אך מאידך אינו מחבב התרסה כנגד הדת!
למרבה הפרדוקס, אין בכלל סתירה בין זהותה היהודית והדמוקרטית של המדינה אלה להיפך. אדרבא, אין עם ללא תורה עם מסורת וסיפור אבותיו ואין תורה ללא עם במדינתו הריבונית.

תוריתינו תורה תמימה ש״משיבת נפש״ ומביאה את האדם והחברה להשלמה ולא למלחמה או שינאה חלילה. אנו, שינקנו את המוסר והתורה מגדולי החכמים שבדרות הקדמונים של יהדות ספרד, רואים בדת ובמסורת אבותינו נחלה יקרה מפז המועברת בנעימות וללא שום כפייה שיכולה להוות דווקא ה״דבק״ של החברה הישראלית. לזה דרוש מנהיגות, אומץ, יכולת הכלת וחדשנות בממסד הדתי אבל אנו בטוחים שזהו צו השעה ואין להיתאחר במלאכת הפיוס פן יהיה מאוחר.

אנו משוכנעים שלא מאוחד מדי כדי לחבר בחזרה את העם לשורשיו ולמסורת בצורה נעימה וללא כל כפייה דתית ולהחזיר את החיבה הטבעית של העם למסורתו וממילה לחבר את חלקי העם השונים תוך העמקת הזהות ויצירת תחושת שייכות ויעוד משותפים: בניית מדינה וחברת מופת שתמלא את יעודה בין שער האומות וחברה שבניה גאים בה כאמור ״ישראל אשר בך אתפאר״.

ואף שהמלאכה מרובה, נראה לנו צו השעה וכאמור: ״לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין ליבטל ממנה.״

שביל הזהב היהודי- לפי משנתו של הרמב"ם לתת מענה לציבור הגדול, שמעוניין לקיים בארצו מדינה יהודית אך אינו מוותר ולא צריך לוותר על הדמוקראטית בשום אופן.

SHARE THE WORLD:

Facebook
Twitter
LinkedIn

אנא הזינו את המייל שלכם

כדי להוריד את הקובץ

‏‎Gilberto Venturas‎‏ ‏‎(Rabino Ventura)

Prof. David Passig

Prof. David Passig is a futurist, lecturer, consultant and best-selling author who specializes in technological, social and educational futures. He holds a Ph.D. degree in Future Studies from the University of Minnesota, Twin Cities, USA. Prof. Passig is an Associate Professor at Bar-Ilan University (BIU), Ramat-Gan, Israel, in which he heads the Graduate Program in Communication Technologies as well as the Virtual Reality Lab. Prof. Passig has consulted for many corporations as well as public and private sector institutes. He is the chair in one of his own FutureCode Ltd., which develops and employs tool-kits of computerized Futures methods in decision making processes. He is a co-founder of ThinkZ, Ltd., which develops IoT technologies. He has consulted in Israel, Asia, Europe South and North America. He has served as the chief advisor to the Commissioner for Future Generations in the Israeli Parliament. Among his many activities, he is a member of the Israeli National Council for Research & Development. His bestseller books are: “The Future Code,” “2048” and “Forcognito – The Future Mind”. Each has received Israel's coveted Gold Book Award www.thefuturecode.com.

After filling in your details, an invitation will be sent to you by email